Certyfikaty

CERTYFIKATY KTÓRE DAJĄ PEWNOŚĆ

 

Produkty z naszej kolekcji otrzymały wiele certyfikatów potwierdzających ich jakość oraz przyjazność dla środowiska. Oto ich znaczenie:

 

Aby produkt została zakwalifikowany do kategorii ecoecho, większość surowców użytych do jego produkcji musi spełnić co najmniej dwa z następujących kryteriów: wydajność zasobów, odnawialność, biodegradowalność i odpowiedzialne pozyskiwanie.

 

Produkty oznaczone symbolem OK Compost wydawanym przez organ certyfikacyjny TUV Austria nadają się do kompostowania w warunkach przemysłowych i spełniają ścisłe wymagania europejskiej normy EN 13432.

Certyfikat Forest Stewardship Council* (FSC) gwarantuje, że produkty są wykonane z drewna pochodzącego z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny ekologicznie i społecznie oraz opłacalny ekonomicznie.

Certyfikat Nordic Swan Ecolabel wyróżnia te produkty na rynku, które są najbardziej przyjazne dla środowiska. Potwierdza ona na przykład, że nasze  świece ze stearyny zawierają 90% surowców odnawialnych i wytwarzają minimalną ilość sadzy (pala się czystym płomieniem).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl